Bondshow: JP Houses Prague

15. listopadu 2021 | Martin Do─Źekal

JP Houses Prague s.r.o. je nov─Ť zalo┼żen├í ─Źesk├í developersk├í spole─Źnost. Vznikla 20. ledna leto┼ín├şho roku s prim├írn├şm c├şlem v─Ťnovat se v├Żstavb─Ť projekt┼» reziden─Źn├şho bydlen├ş v Praze a ve St┼Öedo─Źesk├ęm kraji. K dne┼ín├şmu datu (15. 11. 2021) m├í jedin├ęho vlastn├şka, kter├Żm je pan J├║lius Poll├ík (narozen 25. 6. 1959) a nen├ş sou─Ź├íst├ş ┼ż├ídn├ę skupiny. Nem├í ani dohledateln├ę ┼ż├ídn├ę dal┼í├ş zku┼íenosti s developmentem. Krom─Ť reziden─Źn├şch nemovitost├ş by firma cht─Ťla v budoucnu investovat tak├ę do v├Żstavby komer─Źn├şch a administrativn├şch budov.

V sou─Źasnosti jsou v p┼Ö├şprav─Ť dva projekty ve St┼Öedo─Źesk├ęm kraji v obc├şch Hv─Ťzdonice a Kol├şn. Finan─Źn├ş prost┼Öedky z┬ádluhopis┼» maj├ş slou┼żit k┬ájejich financov├ín├ş.

Projekt Hv─Ťzdonice:

V┬áokrese Bene┼íov na ├║zem├ş obce Hv─Ťzdonice chyst├í spole─Źnost JP Houses Prague koupi zem─Ťd─Ťlsk├Żch pozemk┼», kter├ę chce vyu┼ż├şt jako stavebn├ş parcely pro rozs├íhlou v├Żstavbu rodinn├Żch dom┼» k┬án├ísledn├ęmu prodeji. V┬ásou─Źasnosti jsou v ├║zemn├şm pl├ínu tyto pozemky evidov├íny jako travn├ş porosty, lesn├ş porosty, pastviny a orn├í p┼»da. Jejich prodej je ve f├ízi obchodn├şch jedn├ín├ş.

Spole─Źnost je z├írove┼ł v┬ájedn├ín├ş se zastupitelstv├şm obce o p┼Öem─Ťn─Ť t─Ťchto zem─Ťd─Ťlsk├Żch pozemk┼» na stavebn├ş parcely. Pro zm─Ťnu ├║─Źelu pozemk┼» na v├Żstavbu reziden─Źn├şho bydlen├ş je obec ├║dajn─Ť naklon─Ťna a podle p┼Öedpoklad┼» firmy by m─Ťla zm─Ťnu ├║zemn├şho pl├ínu schv├ílit. O tu bude firma po nabyt├ş pozemk┼» ┼ż├ídat spole─Źnost zrychlen├Żm zp┼»sobem a zajist├ş k┬án├ş ve┼íker├ę projektov├ę dokumentace. V┬ádan├ę lokalit─Ť rovn─Ť┼ż zajist├ş v├Żstavbu technick├ę infrastruktury a proveden├ş dal┼í├şch ─Źinnost├ş jako jsou ter├ęnn├ş ├║pravy apod.

Po schv├ílen├ş zm─Ťny ├║zemn├şho pl├ínu vznikne na m├şst─Ť 406 stavebn├şch parcel o velikostech od 600 m2 a┼ż do 1 500 m2. Celkov├í v├Żm─Ťra parcel je 490 000 m2. Parcely budou k┬áprodeji nab├şzeny samostatn─Ť nebo s mo┼żnost├ş v├Żstavby rodinn├ęho domu. V├Żstavba bude prov├íd─Ťna ka┼żd├ęmu klientovi na m├şru. Klienti dostanou mo┼żnost zvolit si po┼żadovan├Ż typ rodinn├ęho domu o v├Żm─Ť┼Öe od 4+kk a┼ż 7+kk.

Vizualizace typ┼» rodinn├Żch dom┼»:

Odkup pozemk┼» prob─Ťhne tento m─Ťs├şc (listopad 2021), pot├ę za─Źnou p┼Ö├şpravn├ę pr├íce pro z├şsk├ín├ş ├║zemn├şho rozhodnut├ş. Zah├íjen├ş v├Żstavby je p┼Öedpokl├íd├íno na l├ęto roku 2023, ve stejn├ę dob─Ť m├í za─Ź├şt tak├ę prodej. Cel├Ż projekt by m─Ťl b├Żt dokon─Źen v l├ęt─Ť roku 2024.

Projekt Kol├şn:

Spole─Źnost d├íle pl├ínuje projekt v├Żstavby reziden─Źn├şho bydlen├ş na v├Żchod─Ť St┼Öedo─Źesk├ęho kraje v┬áobci Kol├şn, kde m├í v┬áp─Ťti etap├ích vzniknout celkem 800 nov├Żch bytov├Żch jednotek. V prvn├ş etap─Ť je napl├ínov├íno vybudovat ─Źty┼Öi bytov├ę domy se stejn├Żmi parametry. V ka┼żd├ęm z┬ánich bude p─Ťt podla┼ż├ş a u┼żitn├í plocha jejich obytn├ę ─Ź├ísti bude ─Źinit cca 3 000 m2. V┬áka┼żd├ęm dom─Ť vznikne celkem 47 byt┼», z toho 12 byt┼» o dispozici 1+kk, 24 byt┼» o dispozici 2+kk a 11 byt┼» o dispozici 3+kk.

Vizualizace projektu:

Projekt je nyn├ş ve f├ízi obchodn├şch jedn├ín├ş a spole─Źnost zat├şm nem├í informace o finan─Źn├şch n├íkladech a ─Źasov├ęm pl├ínu.

Dluhopisy:

Spole─Źnost JP Houses Prague emitovala 8. listopadu v r├ímci sv├ęho prvn├şho dluhopisov├ęho programu dluhopisovou emisi na 390 milion┼» korun (bez mo┼żnosti nav├Ż┼íen├ş). Dluhopisov├Ż prospekt byl schv├ílen dne 4. 11. 2021 ─îeskou n├írodn├ş bankou s platnost├ş na jeden rok. ─îinnosti administr├ítora dluhopisov├ę emise bude zaji┼í┼ąovat s├ím emitent.

Parametry dluhopisů:

Název dluhopisů: Dluhopisy JP Houses Prague 7,5/25
ISIN: CZ0003535585
Jmenovit├í hodnota jednoho dluhopisu: 25 000 K─Ź (celkem 25 600 dluhopis┼»)
Celkov├í jmenovit├í hodnota v┼íech dluhopis┼»: 390 000 000 K─Ź
Datum emise: 8. 11. 2021.
Lh┼»ta pro upisov├ín├ş: od 8. 11. 2021 do 8. 11. 2022
Úroková sazba: 7,5 % p. a.
V├Żplata ├║rok┼»: m─Ťs├ş─Źn─Ť
Den kone─Źn├ę splatnosti dluhopis┼»: 8. 11. 2025

Za dluhopisy nikdo neru─Ź├ş a nenab├şzej├ş ani jinou ochranu (kovenanty). V├Żt─Ť┼żek z┬áprost┼Öedk┼» je dle dluhopisov├ęho prospektu ur─Źen k financov├ín├ş developersk├Żch projekt┼» (n├íkup nemovitost├ş, rekonstrukce, nov├í v├Żstavba).

 

Ekonomika:

JP Houses Prague je nov─Ť zalo┼żenou spole─Źnost├ş, kter├í vznikla 20. ledna leto┼ín├şho roku a k┬ádne┼ín├şmu dni z┬á├║─Źetn├şch z├ív─Ťrek vypracovala pouze zahajovac├ş rozvahu. Ta byla sestavena dle ─Źesk├Żch ├║─Źetn├şch standard┼» a je ov─Ť┼Öena auditorem.

Finan─Źn├ş ├║daje ze zahajovac├ş rozvahy:

Hodnoty v┬átis. K─Ź 20. 1. 2021
Aktiva celkem 1 000
Pohled├ívky za upsan├Ż z├íkladn├ş kapit├íl 1 000
Vlastn├ş kapit├íl 1 000
Z├íkladn├ş kapit├íl 1 000

 

Z├ív─Ťr:

Rozum├şme tomu, ┼że vzhledem k nedostatku reziden─Źn├şch nemovitost├ş a jejich prudk├ęmu cenov├ęmu r┼»stu v posledn├şch letech za─Źala oblast developementu p┼Öitahovat mnoho nov├Żch hr├í─Ź┼». Ale i tato ─Źinnost je velmi slo┼żit├í, komplexn├ş a rozhodn─Ť by se nem─Ťla „zkou┼íet“ za pen├şze investor┼».

M├íme tu ─Źerstv─Ť zalo┼żen├ę s.r.o. s nesplacen├Żm z├íkladn├şm kapit├ílem, nestavebn├ş parcely, velk├ę pl├íny (na ├║vod development v ┼Ö├ídu miliardy+), ┼ż├ídn├ę dohledateln├ę zku┼íenosti a nulov├ę zaji┼ít─Ťn├ş rizik u dluhopis┼». Z t─Ťchto d┼»vod┼» se tedy jedn├í o dal┼í├ş dluhopis, kter├Ż je v├Żsm─Ťchem dluhopisov├ęmu trhu a dal┼í├ş zkou┼íka toho, co je je┼ít─Ť schopen investor koupit, kdy┼ż je v pozad├ş cihla.

Index dluhopisov├ęho investora

V├Żb─Ťr redakce

Bondshow: Wero Finance

Wero je ─Źesk├í skupina firem, kter├ę se zab├Żvaj├ş vodn├şm hospod├í┼Östv├şm, energetikou, bioplynov├Żmi za┼Ö├şzen├şmi a dezinfekc├ş. Skupina p┼»sob├şRead more...

Bondshow: Natland

─îesk├í investi─Źn├ş skupina Natland se zam─Ť┼Öuje na investov├ín├ş do soukrom├ęho kapit├ílu, venture kapit├ílu a reziden─Źn├şho developmentu na ─ŹeskRead more...

Listopad na dluhopisov├ęm trhu

Listopad byl co se t├Żk├í po─Źtu nov├Żch firemn├şch dluhopis┼» op─Ťt slab┼í├ş m─Ťs├şc. Na dluhopisov├ęm trhu se p┼Öedstavilo p─Ťt firem, z toho t┼Öi nRead more...

Bondshow: KKIG Holding

KKIG Holding a.s. je ─Źesk├í spole─Źnost, kter├í vznikla 15. b┼Öezna 2021. S├şdl├ş v┬áPraze a m├í jedin├ęho akcion├í┼Öe, kter├Żm je pan├ş Ing. Irena KRead more...

Rubriky

┼át├ştky