Květen na dluhopisovém trhu

V květnu se na trhu s firemními dluhopisy představily pouze tři společnosti:

  • CREDITAS Invest I a.s.
  • YD Real Estate Finance a.s.
  • INVESTMENTS SE

 

CREDITAS Invest I

Investiční skupina UNICAPITAL se věnuje investicím v oblasti realit a developmentu, energetiky, zemědělství a zdravotnictví. Je součástí širší skupiny CREDITAS, kterou založil její dnešní majoritní akcionář Pavel Hubáček. Kromě investiční skupiny UNICAPITAL tvoří skupinu CREDITAS rovněž banka CREDITAS a developerská společnost Creditas Real Estate, které jsme v minulosti v sekci Bondshow věnovali celý článek.

Skrze novou dceřinou firmu CREDITAS Invest I vydala 24. května prospekt na nový dluhopisový program na 1,5 miliardy korun. Nabízené dluhopisy nebudou zajištěné, ale budou chráněny několika kovenanty. Účel použití výtěžku bude upřesněn v doplňku dluhopisového programu. Prospekt je zatím bez emise.

YD Real Estate Finance

Investiční skupina YD Capital a.s. byla založena v roce 2019 a investuje do oblasti nemovitostí, technologií a financí. Dluhopisy vydává dceřiná společnost YD Real Estate Finance a.s., která v květnu přišla s aktualizovaným prospektem na svůj dluhopisový program z loňského roku na pět miliard korun.

Na firmu jsme již zveřejnili analýzu.

VIHOREV.INVESTMENTS

Tato firma patří do větší developersko-investiční skupiny zaměřující se na výstavbu, revitalizaci a rekonstrukci nemovitostí v segmentu investičního bydlení. Na realitním trhu působí od roku 2011 a kromě dluhopisů nabízí také od 1 milionu korun investice do vlastního fondu kvalifikovaných investorů a přímou kapitálovou účast ve společnosti formou individuálních investic nad 10 milionů.

V současné chvíli vlastní projekty o velikosti 12 tisíc m2 užitné plochy v celkové hodnotě přesahující 950 milionů korun. Hlavním zaměřením společnosti jsou servisované investiční apartmány ke krátkodobému, střednědobému i dlouhodobému pronájmu.

Na sklonku května vydala prospekt na svůj první dluhopisový program. Ten je na jednu miliardu korun a zatím bez emise. Dluhopisy budou nezajištěné a bez ochrany věřitelů. Výtěžkem chce firma financovat svoji developerskou činnost. V loňském roce vydala také podlimitní emisi za 22 milionů korun úročenou 7 %.