Dluhopisář vstupuje do nové éry

Dluhopisář vznikl před třemi lety jako pouhá databáze firemních dluhopisů, která měla investorům ulehčit hledání dat o konkrétní firmě. Od té doby urazil dlouhou cestu. Přinesli jsme vám přes 250 analýz firemních dluhopisů, článků a rozhovorů. Dnes si můžete v profilech firem stáhnout téměř 3800 souborů s důležitými informacemi.

 

Od loňského podzimu pak přinášíme daleko více neodborného obsahu. Nemáme ambice být masovým médiem, ale snažíme se o to, aby byl Dluhopisář více přístupný a pochopitelný i přes to, že se věnuje složité problematice. To se daří, jeho čtenost se v posledních měsících téměř zdvojnásobila.

S tím však souvisí i model fungování. Naši čtenáři vyžadují stálou kvalitu a roste tlak na množství obsahu, který pro vás musíme vytvářet. Server byl od začátku jeho fungování neziskový, poháněn nadšením, vaší zpětnou vazbou a pozitivním vlivem, který jsme vnímali. Ale to bohužel není dlouhodobě udržitelný model. Stáli jsme tedy před rozhodnutím, zda naši činnost ukončit. Což by nepochybně udělalo radost mnoha dluhopisovým emitentům. Nebo najít funkční ekonomický model, který však nepokazí to, co se nám za dobu působení povedlo – kultivovat dluhopisový trh. Snažit se o to, aby v nekvalitních dluhopisech skončilo co nejméně investorských peněz.

Od dnešního dne tedy zavádíme po vzoru jiných etablovaných serverů paywall. Ten však nebude aplikován plošně, ale pouze na analýzy dluhopisů a dluhopisových fondů. Navíc jen v jeho odborné části, věnující se ekonomice firmy a námi zpracovaných dat. Z našeho pohledu se jedná o rozumný kompromis, kdy běžný čtenář, pro kterého je obsah určen, nepřijde o nic důležitého. Pokud je však někdo odborníkem a chce velký detail, pak za takové informace již musí zaplatit.

 

Věříme, že vás tato změna neznechutí a zachováte nám věrnost. V nejlepším možném případě pak naši činnost díky předplatnému podpoříte.

My tento krok bereme jako další závazek k tomu, aby zde vznikalo více kvalitního a unikátního obsahu.