Dluhopisář slaví první narozeniny

Je tomu rok, co jsem spustil server Dluhopisář.cz.

Původní cíl byl jednoduchý – na jednom místě investorům či zprostředkovatelům nabídnout co nejvíce informací o firemních dluhopisech. To zabezpečuje zejména databázová část, která obsahuje základní informace o všech veřejných dluhopisech, které jsou nabízeny na trhu. Je průběžně aktualizována a dala jméno celému projektu – Dluhopisář.

Jak jste si již mohli všimnout, k prvním narozeninám jsem projektu nadělil kompletní technický i funkční redesign. Věřím, že server teď bude uživatelsky o dost přívětivější. Jeho logika se nemění – i nadále zde najdete hlubší analýzy pod jménem BondShow či obecné články o dluhopisech, které vznikají jako unikátní obsah.

Za uplynulý rok jsme v průměru co tři dny publikovali článek nebo recenzi dluhopisu. Za měsíc server navštíví něco kolem 12 000 unikátních návštěvníků a dosah článků je kolem 100 000 lidí. Což na odborný server považuji za dobrá čísla. Je však čas pokročit dále.

Nově se tedy Dluhopisář otevírá i širší veřejnosti a to dvěma novými rubrikami. V sekci Rozhovory asi tušíte, co najdete. Chceme dát možnost představitelům dluhopisových emitentů komentovat své výsledky, novinky a vize. Přístupnější a čtivější formou, než jsou tvrdá data.

Druhou je sekce Aktuality, kde mají všechny firmy možnost informovat veřejnost o novinkách a průběžném dění ve svých firmách. Tento obsah nebude redakční. Věřím, že tyto kroky povedou nejen k vyšší čtenosti, ale hlavně k další kultivaci dluhopisového trhu.

Vše výše zmíněné by samozřejmě nebylo možné bez Vás, našich čtenářů. Tímto Vám děkuji za přízeň.

 

Martin Dočekal